Wideoserwery

Profesjonalne serwery wideo to ta grupa urządzeń sieciowych, która w łatwy sposób pozwala przechwytywać sygnał analogowy pochodzący z kamer przemysłowych i bezstratnie konwertować go do postaci cyfrowego strumienia danych audio / wideo.

Serwery video są wydajnymi urządzeniami zaprojektowanymi do funkcjonowania w środowisku sieciowym. Urządzenia te umożliwiają zrealizowanie przewodowej komunikacji z innymi elementami sieci monitoringu poprzez wykorzystanie standaryzowanych interfejsów sieciowych RJ-45 i powszechnie stosowanych w infrastrukturze TCP/IP przewodów – skrętki komputerowej UTP kat 5e. Nowoczesne wideoserwery wyposażone są również w obsługę bezprzewodowej sieci WiFi, której zastosowanie pozwala na szybką transmisję obrazu i dźwięku z monitoringu w sposób całkowicie zdalny. Technologia obserwacji poprzez protokół TCP / IP zapewnia użytkownikowi możliwość dostępu do instalacji dozoru wizyjnego z dowolnego urządzenia kompatybilnego objętego zasięgiem sieci lokalnej lub Internet.

Dzięki możliwości przystosowania kamer CCTV do funkcjonowania w sieci realne jest tanie i bezproblemowe zmodernizowanie tradycyjnych instalacji telewizji przemysłowej i osiągnięcie nowoczesnych i efektywnych systemów monitoringu CCTV IP obsługiwanych w sposób zdalny i komfortowy. Videoserwery to niewielkie urządzenia uskuteczniające pracę systemów zabezpieczeń.